poniedziałek, Czerwiec 25Ostrowiec Świętokrzyski w sieci

Zatrzymani za rozbój

Wczoraj policjanci z Komisariatu Policji w Kunowie zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 24 i 40 lat, podejrzanych o dokonanie rozboju na 35 letnim mężczyźnie. Napastnicy najpierw grozili, a następnie przeszli do czynów. Używając przemocy zabrali pokrzywdzonemu pieniądze w kwocie 158 złotych, portfel, oraz telefon komórkowy. Zatrzymanym grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w  ubiegły czwartek w jednej z miejscowości w gminie Waśniów. Do 35 letniego mieszkańca Bełchatowa podeszło dwóch  mężczyzn, którzy szybko przeszli od słów do czynów, używając przemocy zabrali pokrzywdzonemu pieniądze w kwocie 158 złotych, portfel z dokumentami, karty bankomatowe, oraz telefon komórkowy ze słuchawkami. Po zdarzeniu napastnicy natychmiast się oddalili. Po przeanalizowaniu zebranych materiałów policjanci wytypowali dwóch potencjalnych sprawców. Okazali się nimi 24 letni mieszkaniec Ostrowca Świętokrzyskiego i 40 letni mieszkaniec gminy Waśniów.

Wczoraj obydwaj zostali zatrzymani, usłyszeli zarzuty do których się przyznali. Policjanci odzyskali skradziony telefon, który jeden ze sprawców zastawił w lombardzie.

Zatrzymanym grozi kara  do 12 lat pozbawienia wolności.

źródło : policja.pl