sobota, Listopad 25Ostrowiec Świętokrzyski w sieci

Szczypiorniści KSZO Odlewnia na turnieju w Końskich

KSZO odlewnia z Mariuszem Jurasikiem

Od piątku do niedzieli szczypiorniści KSZO Odlewnia Ostrowiec Św. przygotowujący się do nowego sezonu pierwszej ligi rozegrali kilka spotkań podczas Turnieju Piłki Ręcznej o Puchar Prezesa KSSPR Końskie. Podopieczni Mariusza Jurasika w stawce drużyn z którymi niedługo będą rywalizować w rozgrywkach ligowych zajęli trzecie miejsce.  Wygrała drużyna AZS-AWF Biała Podlaska.

Wyniki turnieju:

KSSPR Końskie – Politechnika Anilana Łódź 24:23 (14:10)
Uniwersytet Radom –  AZS-AWF Biała Podlaska 24:25 (15:12)
Politechnika Anilana Łódź – KSZO Odlewnia Ostrowiec Świętokrzyski 20:27 (11:10)
KSSPR Końskie – Uniwersytet Radom 28:25 (14:13)
KSZO Odlewnia Ostrowiec Świętokrzyski –  AZS-AWF Biała Podlaska 27:29 (13:14)
Politechnika Anilana Łódź – Uniwersytet Radom 21:22 (8:12)
KSSPR Końskie – KSZO Odlewnia Ostrowiec Świętokrzyski 24:21 (10:10)
AZS-AWF Biała Podlaska – Politechnika Łódź 25:15 (12:10)
KSZO Odlewnia Ostrowiec Świętokrzyski –Uniwersytet Radom 27:22 (17:9)
KSSPR Końskie –  AZS-AWF Biała Podlaska 17:26 (12:15)

Tabela turnieju:

1. AZS-AWF Biała Podlaska 4 12 105:83
2. KSSPR Końskie 4 9 93:95
3. KSZO Odlewnia Ostrowiec Świętokrzyski 4 6 102:95 
4. Uniwersytet Radom 4 3 93:101
5. Politechnika Anilana Łódź 4 0 79:98

Skład ostrowieckiego zespołu oraz strzelcy bramek:

Witali Kożeniewski 2, Kacper Grabowski 7, Damian Falasa 9, Maciej Jeżyna 5, Maciej Cukierski 3, Bartosz Kogutowicz 10, Dimitrij Afanasjev 9, Maciej Stańko 5, Łukasz Telka 8, Daniel Goliszewski 18, Kamil Kieloch 6, Grzegorz Sobut 10, Mateusz Antolak 2, Grzegorz Hubka, Krystian Wędrak 7, Karol Szewczyk, Michał Piątkowski, Damian Zając.

Trener Mariusz Jurasik.

 

Początek ligowego sezonu w weekend 9-10 wrzesień, pierwszym rywalem KSZO Odlewnia będzie KSSPR Końskie (w Końskich), tydzień później pierwsze spotkanie we własnej hali a przeciwnikiem będzie AZS-AWF Biała Podlaska.

Pierwsza liga została powiększona z czternastu do szesnastu zespołów  a w jej skład wejdą :

SRS Czuwaj Przemyśl
Olimpia MEDEX Piekary Śląskie
KSSPR Końskie
MSPR Siódemka Miedź Legnica
KPR Ostrovia Ostrów Wlkp.
ASPR Zawadzkie
SPR PWSZ Tarnów
KS AZS-AWF Biała Podlaska
LKPR Moto-Jelcz Oława
MTS Chrzanów
Runda rewanżowa:
MKS Wieluń
Viret CMC Zawiercie
KS Uniwersytet Radom
KSZO Odlewnia Ostrowiec Św.
ŚKPR Świdnica
Politechnika Anilana Łódź.