środa, Sierpień 15Ostrowiec Świętokrzyski w sieci

Mecz z Wiślanami przerwany. Będzie walkower!

KSZO 1929 - Wiślanie Jaśkowice

Spotkanie siódmej kolejki trzeciej ligi pomiędzy KSZO 1929 a Wiślanami Jaśkowice zostało przerwane po pierwszej połowie.

Sędzia Przemysław Wróbel (Biała Podlaska) zdecydował się na przedwczesne zakończenie meczu z powodu naruszenia nietykalności cielesnej sędziego.  W pomeczowym protokole incydent jaki wydarzył się podczas schodzenia do szatni w przerwie został opisany tak:

„Podczas schodzenia do szatni po pierwszej połowie zawodów, przy zbliżaniu się do tunelu zgromadziła się tam liczna grupa kibiców gospodarzy (przy bezczynności służb porządkowych). Z wyżej wymienionej grupy kibiców jedna z kobiet opluła sędziego, a inna osoba naruszyła nietykalność cielesną poprzez uderzenie w okolice szyi”.

„W tunelu otoczyła sędziów grupa ludzi, wśród której byli: trener gospodarzy (zagradzający drogę i ubliżający sędziom) oraz działacze klubowi, którzy zagradzali drogę do szatni i wykrzykiwali m.in. „Bądźcie tu jak w klatce, co wy odp…..cie! Pajace!” „W związku z powyższym, mając na uwadze bezpieczeństwo sędziów i niedostrzeganie problemu przez organizatorów zawodów, po konsultacji z obserwatorem podjęta została decyzja o niekontynuowaniu zawodów”.

Na boisku spotkanie w wykonaniu gospodarzy nie wyglądało dobrze po pierwszych i jak się okazało ostatnich 45 minutach Wiślanie prowadzili po bramkach Krasuskiego i Popieli (z rzutu karnego) 2:0.

Skład KSZO 1929: Zacharski – Janik, Sołtykiewicz, Kudryavtsev, D. Cheba – Łokieć, Jakubowski, Mikołajek, Czajkowski, Kapsa – Jamróz.

Decyzję w sprawie meczu podejmie komisja dyscypliny Podkarpackiego ZPN który prowadzi w tym roku rozgrywki III ligi grupy 4.