niedziela, Sierpień 19Ostrowiec Świętokrzyski w sieci

Kamil Zieliński wygrywa na własnej ziemi

wyscighubala01

Ostrowczanin Kamil Zieliński (Team Hurom) wygrał pierwszy etap XIII Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego Szlakiem Walk Majora Hubala.  Kamil został również liderem wyścigu oraz liderem klasyfikacji punktowej.

XIII Wyścig Szlakiem Walk Majora Hubala – Galeria Zdjęć TUTAJ

wyscighubala02

Wczorajszy prolog wyścigu wygrał Paweł Bernas z CCC Sprandi Polkowice i to on wyjechał na trasę I etapu z miejscowości Poswiętne do Ostrowca Świętokrzyskiego w żółtej koszulce lidera. Etap z metą w Ostrowcu był najdłuższy w tegorocznym „Hubalu” i liczył sobie prawie 195 kilometrów.  Upał, ukształtowanie terenu z kilkoma górskimi premiami oraz długi dystans porozrywały peleton, jednak na około 10 kilometrów przed metą bardzo mocno pracująca ekipa CCC Sprandi Polkowice „skasowała” wszelkie ucieczki. Na ostrowieckie ulice dotarł cały peleton, z którego najszybciej finiszował Kamil Zielinski. Drugie miejsce zajął Daniel Lehner (Felbermayr) a trzeci był Voytech Hacecky (Elkov-Author).

Jutro dwa etapy, rano ze Skarżyska do Kazimierzy Wielkiej (127,7 km) a po południu jazda indywidualna na czas w Busko-Zdroju (21,3 km). Zakończenie wyścigu w niedziele etapem z Radoszyc do Końskich (176,2 km)