niedziela, Sierpień 19Ostrowiec Świętokrzyski w sieci

Zatrzymany po pościgu

Przed sądem odpowie młody kierowca, który w sobotnią noc nie zatrzymał się do policyjnej kontroli na terenie gminy Tarłów. Policjanci rozpoczęli pościg, zatrzymując kierowcę na terenie Ostrowca Świętokrzyskiego. Okazało się, że 23 latek, nie miał prawa jazdy.

W sobotnią noc ożarowscy policjanci na terenie gminy Tarłów zauważyli pojazd jadący z dużą prędkością. Funkcjonariusze widząc niebezpieczną jazdę dali kierującemu wyraźny sygnał do zatrzymania auta. Ten zamiast zastosować się do wydawanych poleceń przyspieszył i zaczął uciekać. Rozpoczął się policyjny pościg. O tym fakcie powiadomione zostały inne patrole będące w rejonie. Kierowca Mitsubishi przez kilkanaście kilometrów próbując uniknąć zatrzymania popełniał szereg wykroczeń w ruchu drogowym. Policjanci zatrzymali kierującego na terenie Ostrowca Świętokrzyskiego. Jak się okazało się 23-latek nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Ponadto młody mężczyzna miał przy sobie dwa zawiniątka z suszem koloru brunatnego wstępnie zidentyfikowanego jako marihuana.

Badanie krwi wykaże czy 23-latek kierował pojazdem pod wpływem środków odurzających. Teraz za swoje czyny mężczyzna odpowie przed sądem.

Źródło policja.pl