środa, Sierpień 15Ostrowiec Świętokrzyski w sieci

W niedzielę „Pociąg do Zdrowia”

pociag_do_zdrowia

Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego na zakończenie wakacji przygotowuje kolejną akcję profilaktyczną „Pociąg do zdrowia”. Podróżujący wakacyjnym pociągiem do Sandomierza w niedzielę, 27 sierpnia skorzystać będą mogli z bezpłatnych badań profilaktycznych.

Podczas akcji, w godzinach 7.34-10.00 będzie przeprowadzony pomiar ciśnienia tętniczego i stężenia glukozy we krwi, pomiar poziomu tlenku węgla w wydychanym powietrzu oraz pomiar PEF (szczytowy przepływ wydechowy). Podróżni będą mogli skorzystać z porad dotyczące zdrowego stylu życia, bezdechu sennego oraz zapobiegania chorobom związanym z paleniem tytoniu.
Organizatorem przedsięwzięcia jest Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego przy współpracy Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny Pracy w Kielcach, Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. św. Rafała w Czerwonej Górze oraz Przewozów Regionalnymi sp. z o. o. Oddział Świętokrzyski z siedzibą w Skarżysku – Kamiennej.
Samorząd Województwa Świętokrzyskiego w okresie wakacyjnym, tj. 24 czerwca – 27 sierpnia 2017 roku ponownie uruchomił połączenia kolejowe na linii Kielce – Sandomierz. Kursy obsługuje Świętokrzyski Oddział Spółki „Przewozy Regionalne”.
Połączenia wykonywane są w każdy weekend, tj. w każdą sobotę oraz niedzielę, pociągiem odjeżdżającym z Kielc o godzinie 7:34. Planowana godzina dotarcia do Sandomierza to 10:00. Pociąg wyjeżdża z Sandomierza o godzinie 18:05, a przyjazd do Kielc zaplanowany jest na godzinę 20:13.