wtorek, Sierpień 21Ostrowiec Świętokrzyski w sieci

Program dla Młodych czy Program Projektu Świętokrzyskie?

received_1750983084968044

Program dla Młodych to inicjatywa tworzona przez Platformę Obywatelską, Nowoczesną, Komitet Obrony Demokracji oraz Młodych Demokratów, na czele której stanął Patryk Stępień. W kilkunastu gminach odbyły się już konsultacje z młodzieżą, na których padła masa pomysłów, które decydenci mogą wcielić w życie. Wszystkie będą spisane w Programie dla Młodych.

Ostatnio jednak, po ogłoszeniu przez Projekt Świętokrzyskie udziału w wyborach, jeden z członków programu – Michał Gaweł – zaproponował aby stowarzyszenie było jednym z organizatorów. Po tym, jak koordynatorzy Programu dla Młodych nie zgodzili się na to, rozpętała się burza.

Iwona Marczak: Szantażował nas finansowo!

Po tej decyzji, koordynatorom z Ostrowca Świętokrzyskiego, którzy dojeżdżali na spotkania do gmin powiatu kieleckiego, odebrane zostało finansowanie na transporty. „Michał powiedział, że wystarczy jego jeden telefon i zostanie nam to wrócone. Pod warunkiem, że Projekt Świętokrzyskie będzie organizatorem.” – mówi Iwona Marczak, członek zarządu Nowoczesnej w Ostrowcu Św.

Patryk Stępień: Czuję się jak kukiełka w czyichś rękach!

Na słowa o tym, że to Patryk jest koordynatorem programu i to on powinien podejmować wszelkie decyzje o współpracy, padły słowa oburzenia. „Michał stwierdził, że to jego program i to on będzie podejmował decyzje. Poczułem się jak kukiełka w jego rękach, nie wiem w jakim celu zostałem zaproszony do koordynowania działań zespołu i pracy nad programem.” – mówi koordynator Programu dla Młodych.

Przypomnijmy, że to Patryk Stępień zaprosił do współpracy partie i organizacje, które dzisiaj tworzą Program dla Młodych. Był obecny na większości konsultacji i to on rozpoczynał i prowadził spotkania.

Kacper Lasocki: Nie było dyskusji, oznajmił, że co chce to i tak zrobi!

Podczas rozmowy na temat współpracy z Projektem Świętokrzyskie, próbowano dojść do porozumienia. Niestety bezskutecznie.

„Ze spotkania wyszliśmy z jednym wnioskiem – co będzie chciał, to i tak zrobi. I jasno nam to oznajmił.” – mówi od niedawna zaangażowany w program Kacper Lasocki, członek Młodych Demokratów.