poniedziałek, Czerwiec 25Ostrowiec Świętokrzyski w sieci

Jak spędzać wolny czas „Program dla Młodych”

programdlamlodych

Jak wynika z badań, młodzież nie chce angażować się społecznie, nie widzi w tym żadnych korzyści, a swój wolny czas woli spędzać w inny sposób. Badania dowodzą, że po 1989 roku tylko 1 % młodych ludzi chce mieć realny wpływ na otaczającą go rzeczywistość. Dlaczego tak jest, czego młodzi ludzie oczekują od decydentów, jakie wsparcie jest im potrzebne? O tym wszystkim będzie mowa podczas konsultacji „Programu dla Młodych Powiatu Kieleckiego-Ziemskiego”.

Już od lutego 2018 roku, w 19 gminach powiatu kieleckiego-ziemskiego, odbędą się konsultacje skierowane do młodych ludzi. Luźna forma debaty open space ma na celu zgłębienie problemu i wysłuchanie oczekiwań i pomysłów młodzieży. Pomysłodawcami akcji są młodzi ludzie działający w Platformie Obywatelskiej, którzy angażują się społecznie.

Konsultacje poprowadzą m.in. Patryk Stępień, młody ostrowczanin, który mimo młodego wieku jest asystentem Posła na Sejm RP i członkiem zarządu powiatu kieleckiego-ziemskiego PO RP, a także Michał Braun – pełnomocnik Gabinetu Cieni ds. Społeczeństwa Obywatelskiego.

Terminy oraz miejsca spotkań zostaną opublikowane w styczniu na stronie www.programdlamlodych.jimdo.com