wtorek, Sierpień 21Ostrowiec Świętokrzyski w sieci

Jak „Bonnie i Clyde”

W piątek kryminalni z Opatowa i Ożarowa zatrzymali sprawców kradzieży, którzy dokonywali ich na szkodę osób starszych powołując się na księży lub pracowników jednej z organizacji charytatywnych.

Na terenie powiatu opatowskiego od 2016 do 2018  roku dochodziło do kradzieży pieniędzy i biżuterii, sprawcy zawsze mieli ten sam schemat działania. Były dwie osoby, które najczęściej odwiedzały osoby starsze oraz samotnie mieszkające. Oferowali im różnego rodzaju dary.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, jedna z osób zazwyczaj zajmowała seniora przy samochodzie, którym się poruszali pokazując jej np.  koce, obuwie, ręczniki, ubrania i artykuły gospodarstwa domowego. Dary te  miały być przekazywane przez jedną z organizacji pomocowych. Wtedy to druga osoba, wykorzystując nieuwagę seniora, wchodziła do mieszkania gdzie dokonywała kradzieży pieniędzy i kosztowności.

Wytężona praca opatowskich kryminalnych doprowadziła do  zatrzymania 78- letniego mężczyzny i 60- letniej kobiety mieszkańców województwa mazowieckiego. Jak się okazało, dopuścili się oni do trzech takich kradzieży na terenie powiatu opatowskiego, a w ostatnim czasie dokonali kradzieży pieniędzy na terenie powiatu sandomierskiego.

Za popełnione czyny kodeks karny przewiduje do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: policja.pl