niedziela, Sierpień 19Ostrowiec Świętokrzyski w sieci

Bezpieczny weekend

W trakcie minionego weekendu – od piątku 1 września do niedzieli 3 września włącznie na terenie powiatu ostrowieckiego doszło do 11 kolizji drogowych. Funkcjonariusze zatrzymali 3 prawa jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o więcej niż 50 km/h oraz 3 nietrzeźwych kierujących.

Podczas ostatniego wakacyjnego weekendu nad bezpieczeństwem osób powracających czuwali ostrowieccy policjanci. Na trasach wylotowych z miasta można było spotkać zwiększoną ilość patroli. Funkcjonariusze sprawdzali, czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością. Policjanci kontrolowali także stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów oraz czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach.

Od piątku do północy w niedzielę na terenie powiatu ostrowieckiego odnotowano 11  kolizji drogowych. Funkcjonariusze zatrzymali 3 prawa jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o więcej niż 50 km/h oraz 3 nietrzeźwych kierujących. Najczęstszą przyczyną zdarzeń drogowych była nadmierna prędkość, nieprawidłowe wyprzedzanie, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu oraz kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu.

źródło: policja.pl