niedziela, Sierpień 19Ostrowiec Świętokrzyski w sieci

„Alkohol i narkotyki” w powiecie opatowskim

Wczoraj na drogach powiatu opatowskiego policjanci przeprowadzili działania pod nazwą ,,Alkohol i Narkotyki”. Mundurowi podczas kontroli drogowych sprawdzili trzeźwość ponad 300 kierujących, wyeliminowali z ruchu drogowego 3 osoby, które prowadziły auto po spożyciu alkoholu, zatrzymali jedno prawo jazdy.

W czasie trwania akcji, kierujący mogli spodziewać się zwiększonej ilości patroli na drogach całego województwa świętokrzyskiego. Na terenie powiatu opatowskiego policjanci sprawdzili trzeźwość ponad 300 kierujących. Tuż po godzinie 16 na terenie gminy Tarłów policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego motorowerem. Jak się okazało, 43-latek kierował jednośladem będąc w stanie po użyciu alkoholu.

Kilkanaście minut później również na terenie gminy Tarłów, mundurowi zatrzymali do kontroli kierującego oplem. Badanie trzeźwości 28-latka wykazało ponad dwa promile alkoholu we krwi. Nie posiadał on również uprawnień do kierowania pojazdami.

Po kilku minutach w ręce policjantów „wpadł” także kierujący ciągnikiem rolniczym. Badanie trzeźwości 53 latka wykazało ponad pół promila alkoholu we krwi. Nie było to jednak jedyne przewinienie mężczyzny. Okazało się, iż prowadził pojazd wbrew zakazowi sądowemu.

Apelujemy do osób, o zdecydowaną reakcję gdy widzą, że za kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa. Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Pijani kierowcy to śmiertelne zagrożenie na drogach! Nie czekajmy na tragedię.

źródło: policja.pl