środa, Sierpień 15Ostrowiec Świętokrzyski w sieci

#WOSzPosłem już w październiku

woszposlem01

Hucznie zapowiadany program #woszposłem – świętokrzyskie rusza już od października! Ostrowiec Świętokrzyski odwiedzą znani posłowie, którzy poprowadzą dla młodzieży lekcje w szkołach, a wśród nich m.in. Joanna Mucha czy Kamila Gasiuk-Pihowicz.

 

3 października w Publicznym Gimnazjum nr 4 im. Orląt Lwowskich lekcje wiedzy o społeczeństwie poprowadzi dość nietypowy nauczyciel – posłanka Joanna Mucha. Na taki pomysł wpadła grupa młodych, aktywnych ostrowczan, którzy chcą pokazać, że posłowie otwarci są na młodzież, a ta może od polityków nie tylko wiele się nauczyć, ale również z nimi współpracować!

 

Jak mówi minister II rządu Donalda Tuska, dr Joanna Mucha, z ogromną radością bierze udział w tym programie: “#woszposłem to świetna inicjatywa z dwóch powodów. Po pierwsze przybliża polityków do młodych ludzi […]. A drugi argument jest być może nawet ważniejszy – to zaangażowanie młodych ludzi, to stworzenie własnej akcji, własnej inicjatywy, to coś co naprawdę musimy wspierać, czemu musimy przyklasnąć i w czym musimy uczestniczyć, bo jest to nieprawdopodobnie cenna inicjatywa i bardzo się cieszę, że młodzi z tego typu inicjatywami występują.”

woszposlem02
W październiku oprócz Joanny Muchy, w Ostrowcu Świętokrzyskim lekcje poprowadzi również posłanka Kamila Gasiuk-Pihowicz, która odwiedzi Szkołę z Pasją im. Elżbiety Sołtys już 6 października. W program zaangażowane są szkoły nie tylko z naszego miasta – Skarżysko-Kamienną 20 października odwiedzi europoseł Bogdan Wenta, który w ramach programu poprowadzi lekcje w Gimnazjum nr 2.