środa, Sierpień 15Ostrowiec Świętokrzyski w sieci

Uratowana 75-latka

Profesjonalizm i zdecydowane działania policjantów z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego ostrowieckiej komendy zapobiegły tragedii. Mundurowi uratowali samotnie zamieszkującą 75 -latkę, której stan zdrowia wymagał natychmiastowej pomocy. Dzięki szybkiej reakcji funkcjonariuszy, kobieta trafiła pod opiekę lekarzy.

Wczoraj po godzinie 21:00 dyżurny ostrowieckiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie od mieszkanki  Warszawy, z którego wynikało, że jej znajoma zamieszkująca w Ostrowcu Świętokrzyskim  może znajdować się w sytuacji zagrożenia. Kobieta relacjonowała, że 75 –letnia ostrowczanka od pewnego czasu nie odbierała swojego telefonu.

Pod wskazany adres do mieszkania znajdującego się na parterze w jednym z bloków natychmiast zostali skierowani policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego. Na miejscu pomimo, że nikt nie otwierał drzwi funkcjonariusze przez okno usłyszeli odgłosy dochodzące z mieszkania świadczące o tym, że ktoś znajduje się wewnątrz. Mundurowi od razu podjęli decyzję o wejściu do jego wnętrza przez okno. Zastali tam leżącą w łóżku nieprzytomną 75 –letnią kobietę. Natychmiast udzielili jej pierwszej pomocy przedmedycznej i wezwali załogę karetki pogotowia. Kobieta trafiła do szpitala i tylko dzięki zdecydowanej postawie i sprawnym działaniom policjantów nie doszło do tragedii.

źródło: policja.pl