poniedziałek, Czerwiec 25Ostrowiec Świętokrzyski w sieci

Tymczasowy areszt dla sprawcy śmiertelnego wypadku na Polnej

Najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie 23–letni ostrowczanin podejrzany o spowodowanie wypadku drogowego, w wyniku którego zmarła 75–letnia kobieta a druga, 58–latka doznała poważnych obrażeń ciała. Sprawca potrącił kobiety na oznakowanym przejściu dla pieszych a potem uciekł z miejsca zdarzenia. Za te przestępstwa grozi mu teraz kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Do wypadku doszło w świąteczny poniedziałek tuż po godzinie 1:00 na ulicy Polnej w Ostrowcu Świętokrzyskim. Mężczyzna kierujący samochodem osobowym marki Mazda potrącił przechodzące przez oznakowane przejście dla pieszych dwie ostrowczanki w wieku 58 i 75 lat, które chwilę wcześniej wyszły z kościoła z Pasterki. Sprawca uciekł z miejsca zdarzenia, a kobiety zostały przewiezione do szpitala. Na skutek odniesionych obrażeń zmarła 75–latka. Młodsza z kobiet nadal pozostaje w szpitalu, gdyż doznała poważnych obrażeń ciała.  Policjanci od razu podjęli czynności zmierzające do zatrzymania sprawcy tego tragicznego zdarzenia. Po niespełna 2 godzinach do ostrowieckiej komendy zgłosił się 23–letni właściciel Mazdy, która brała udział w zdarzeniu. Mężczyzna początkowo zaprzeczał aby to on kierował swoim autem i potrącił kobiety. Policjanci jednak nie uwierzyli w jego wersję i zatrzymali ostrowczanina. W chwili zatrzymania był nietrzeźwy, miał ponad promil alkoholu w organizmie. Po kilku godzinach w miejscowości Przyborów został odnaleziony jego samochód, który posiadał uszkodzenia świadczące o tym, iż brał udział w zdarzeniu drogowym. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutów 23-latkowi. Usłyszał on zarzuty spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym oraz ucieczki z miejsca zdarzenia, do których się przyznał.

Dzisiaj Sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Za te przestępstwa grozi mu teraz kara pozbawienia wolności do 12 lat.

źródło: policja.pl