niedziela, Sierpień 19Ostrowiec Świętokrzyski w sieci

Raport z budowy dróg – przybyło nowych odcinków

ilzecka-rzeczki

W końcówce ubiegłego roku przybyło w Ostrowcu Świętokrzyskim wyremontowanych odcinków dróg. Najważniejszą miejską inwestycją była ulica Rzeczki. Pierwszy etap przebudowy tej ważnej dla miasta drogi to odcinek o długości 1 km i 78 metrów od ulicy Iłżeckiej do ogródków działkowych Malwa. W ramach prac przebudowano również skrzyżowanie Rzeczek z Iłżecką i Kraszewskiego gdzie ustawiono sygnalizację świetlną. Ulica Rzeczki doczekała się natomiast chodnika oraz bardzo potrzebnej ze względu na bliskość ośrodka Gutwin ścieżki rowerowej. Ulica zyskała również zatoczki i estetyczne wiaty przystankowe oraz nowe oświetlenie. Wykonawcą była firma Trakt.

Na 2018 rok przewidziano budowę II etapu ulicy, od ogródków działkowych do ulicy Siennieńskiej. Koszt prac na Rzeczkach to prawie 7,5 miliona zł.
Iłżecka - Rzeczki nowa sygnalizacja Świetlna
iłzecka- Rzeczki skrzyżowanie Ostrowiec Św.

Ulica Rzeczki Ostrowiec Świętokrzyski
Ulica Rzeczki: Ostrowiec Świętokrzyski
Ulica rzeczki Ostrowiec Św. 2017/18


Inną drogą budowaną przez Miasto Ostrowiec Świętokrzyski był odcinek o dużo mniejszym znaczeniu w układzie komunikacyjnym miasta. Ostatni brakujący fragment ulicy Denkowskiej (od Chrzanowskiego do Ostrowieckiej) zyskał nawierzchnie asfaltową jakże wyczekiwaną przez tamtejszych mieszkańców.
Ulica Denkowska Ostrowiec Świętokrzyski


Kolejną dużą inwestycją drogową w mieście był budowany przez Starostwo Powiatowe odcinek ulicy Iłżeckiej od Rzeczek do Karczmy Miłkowskiej. Ponad 2-kilometrowa droga zyskała nową nawierzchnię oraz na odcinku miejskim chodnik oraz ścieżkę rowerową. Starostwo otrzymało na ten cel dotację w wysokości 1 miliona 555 tysięcy zł. Powiat dołożył jeszcze 388 tysięcy

Ulica Iłżecka odcinek Ostrowiec Św. - Miłkowska Karczma


Niestety jeszcze przez dłuższy czas będą utrudnienia na ulicy Bałtowskiej. Choć pierwszy miejski odcinek od Al. Jana Pawła II do ulicy Jana Samsonowicza wygląda już nieźle to dalej jest dużo gorzej. Zakończenie robót planowane jest na lato 2018 roku.

Na pierwszym odcinku będą trzy  wymienne pasy ruchu, a jezdnia będzie mieć szerokość 10 metrów. Dalej będzie już o trzy metry węziej. Odcinek od ulicy Samsonowicza do Bałtowa oraz granicy województwa świętokrzyskiego w Czekarzewicach jest zamknięty dla ruchu. Możliwy jest jedynie dojazd do Muzeum w Krzemionkach.

Całkowity koszt robót budowlanych na prawie 30-kilometrowym odcinku Drogi Wojewódzkiej nr. 754 to ponad 92 miliony złotych. Wykonawcą jest firma Skanska.

Ulica Bałtowska Ostrowiec Św.
Ulica Bałtowska w budowie Ostrowiec Świętokrzyski
Ulica Bałtowska - Ostrowiec Świętokrzyski
Remont DK 754 Ostrowiec Świętokrzyski