niedziela, Sierpień 19Ostrowiec Świętokrzyski w sieci

Policjanci pomagają osobą narażonym na wychłodzenie

Pomimo, iż prognozy na najbliższe dni wskazują, że temperatura najprawdopodobniej ulegnie ociepleniu policjanci nadal szczególną uwagę zwracają na osoby zagrożone wychłodzeniem. Takie warunki pogodowe są najbardziej niebezpieczne dla osób bezdomnych i nietrzeźwych. W minioną sobotę ostrowieccy policjanci pomogli nietrzeźwemu mężczyźnie, który po godzinie 1.00 siedział na przystanku autobusowym narażony na wychłodzenie organizmu.

Niskie temperatury nadal powodują śmiertelne zagrożenie. Szczególnie narażeni są bezdomni, którzy pomieszkują w nieogrzanych pustostanach, osoby starsze samotnie zamieszkujące oraz nietrzeźwi. W minioną sobotę, jak każdej nocy w ostatnim czasie ostrowieccy policjanci podczas patrolowania miasta zwracali szczególna uwagę na osoby narażone na zamarznięcie. Około godziny 1.00 na przystanku autobusowym przy jednej z ulic zauważyli siedzącego mężczyznę. Okazało się, że 50 –latek był nietrzeźwy i nie miał siły dojść do swojego domu. Funkcjonariusze udzielili mu pomocy i zawieźli bezpiecznie do miejsca zamieszkania, dzięki czemu prawdopodobnie nie doszło do tragedii.

Apelujemy! Widząc osobę, która potrzebuje pomocy zareaguj. Jeden telefon wykonany pod numer alarmowy może uratować czyjeś życie. Nie przechodź obojętnie obok leżącego na śniegu czy śpiącego na ławce. Każdy z nas może potrzebować pomocy.

źródło: policja.pl