poniedziałek, Czerwiec 25Ostrowiec Świętokrzyski w sieci

„Płomienny Patryczek gotów sprzedać rodzinę za unijne srebrniki !”

zpk

Jeżeli ktoś myślał, że echa filmu „RE: Polski Zamęt”, w którym udział wzięli młodzi ostrowczanie, pojawiają się tylko na poziomie krajowym, to był w błędzie. Otóż lokalne fora nie śpią i już pojawiły się na nich wyzwiska i obelgi skierowane nie tylko w stronę europosłanki Róży Thun, ale również w stronę młodzieży, która w reportażu opowiadała o swoich relacjach z obecną władzą.

„Rudy z Ostrowca obroni demokrację!”, „Ryżelec, co ty na to?”, „Bóg stworzył ryżego, by uważać na niego”, „Faszyzm, zamordyzm, beznadzieja!” – to tylko część negatywnych komentarzy, które pojawiły się w sieci. „Trzeba zidentyfikować tego gościa w koszulce KSZO!”, „Jeszcze ten chłopak w koszulce KSZO! Kiedyś zostaniecie rozliczeni” – mowa o gimnazjaliście, który wziął udział w filmie i podkreślał, że podczas konferencji prasowej, w której uczestniczył, radny PiS nasłał na niego policję, rzucając w jego stronę określenia: „awanturnik, jak ta cała PO”.

Autorzy czują się bezkarnie, ale adresaci obelg i wyzwisk postanowili działać. Patryk Stępień i Iwona Marczak, w stosunku do której również padały negatywne określenia, spotkali się dzisiaj z osobami ze spółki Kavarito, właścicielem forum Ostrowca Świętokrzyskiego, na którym miała miejsce cała opisana sytuacja.

„Po rozmowie z przedstawicielem spółki, zobowiązała się ona do niezwłocznego przejrzenia wątku i zablokowania postów niezgodnych z regulaminem. Jeżeli sytuacja będzie się powtarzała, podejmiemy wówczas odpowiednie kroki prawne.” – mówi Patryk Stępień.

Przypomnijmy, zgodnie z art. 216 Kodeksu Karnego, kto znieważa inną osobę w jej obecności albo choćby pod jej nieobecność, lecz publicznie lub w zamiarze, aby zniewaga do osoby tej dotarła,
podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności oraz kto znieważa inną osobę za pomocą środków masowego komunikowania, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.