niedziela, Sierpień 19Ostrowiec Świętokrzyski w sieci

Oszuści „na wnuczka” wciąż aktywni

Ostrowieccy policjanci zostali poinformowani o kolejnych próbach oszustwa starszych osób metodą na wnuczka. Do sześciu mieszkańców Ostrowca Świętokrzyskiego dzwoniła wczoraj kobieta podając się za wnuczkę, usiłując wyłudzić pieniądze na „załatwienie sprawy” związanej z rzekomym wypadkiem samochodowym. W większości przypadków seniorzy wykazali się opanowaniem i nie dali się nabrać oszustom. Tylko jedna z osób, 78-letnia mieszkanka Ostrowca Świętokrzyskiego zgłosiła się do Komendy Policji celem zapłacenia pieniędzy.

Wczoraj w godzinach dopołudniowych do ostrowieckiej komendy Policji zgłosiła się 78-latka. Kobieta przyszła przekazać pieniądze w kwocie 1000zł, które jak sądziła są potrzebne na „załatwienie sprawy” wypadku samochodowego jej wnuczki. Jak się okazało, do seniorki zadzwoniła kobieta podając się za rzekomą wnuczkę z prośbą o wsparcie finansowe. Dopytywała też ile pieniędzy seniorka posiada w domu. Kiedy 78-latka powiedziała, że będzie mogła uzbierać jedynie kilkadziesiąt złotych otrzymała informację, że to mało i padły kolejne pytania o oszczędności w banku. Po tym telefonie kobieta zdecydowała się przynieść do Komendy Policji tyle pieniędzy ile udało jej się uzbierać i tam też dowiedziała się, że dzwoniła do niej oszustka.

Pamiętajmy, że w przypadku odebrania telefonu, który w jakikolwiek sposób budzi nasze wątpliwości należy skontaktować się od razu z Policją. Nigdy nie przekazujmy żadnych pieniędzy obym osobom!

źródło: policja.pl