niedziela, Sierpień 19Ostrowiec Świętokrzyski w sieci

Od 10 grudnia wraca połączenie kolejowe z Warszawą i Przemyślem

kolej

Nawet 7 połączeń dziennie z Kielc do Warszawy – PKP Intercity prezentuje rozkład jazdy na sezon 2017/2018 dla woj. świętokrzyskiego. Więcej połączeń Kielc i Skarżyska ze stolicą oraz powrót pociągu do Sandomierza – tak w skrócie przedstawia się nowy rozkład PKP Intercity 2017/2018 dla woj. świętokrzyskiego.

Zmiany zaczną obowiązywać od 10 grudnia br. W nowym rozkładzie jazdy mieszkańcy woj. świętokrzyskiego będą mieli do dyspozycji więcej pociągów. Wzrośnie liczba składów kursujących z Kielc oraz Skarżyska Kamiennej do/z stolicy (z 5 do 7 par pociągów dziennie). Natomiast wszystkie składy odjeżdżające z Kielc w stronę stolicy, obsługiwane przez jednostki FLIRT3 , pojadą trasą przez Radom. Ponadto PKP Intercity uruchomi nowy pociąg relacji Kraków – Kielce – Olsztyn (TLK Sienkiewicz). Od grudnia br. do dyspozycji pasażerów będzie również dodatkowy pociąg relacji Kielce – Wrocław (TLK Morcinek), dzięki czemu stolica woj. świętokrzyskiego będzie miała w sumie trzy połączenia z Katowicami i Wrocławiem.

Zyskają również mieszańcy Starachowic, Ostrowca Świętokrzyskiego oraz Sandomierza, którzy będą mieli nowe bezpośrednie połączenie ze stolicą (TLK Połoniny). Skład będzie docierać aż do Przemyśla. Ze względu na trwające prace modernizacyjne na linii Lublin – Warszawa, dla pasażerów wybierających się do Lublina została przygotowana zastępcza komunikacja autobusowa. Autokary będą dowozić pasażerów ze stacji Radom do stacji kolejowej w Puławach, Nałęczowie i Lublinie.

Bilety w atrakcyjnych cenach Na wszystkie pociągi obowiązuje oferta Wcześniej – Taniej. W jej ramach, w zależności od terminu zakupu, pasażer otrzymuje rabat w wysokości 30, 20 lub 10%. Bilety PKP Intercity można kupić przez Internet na intercity.pl, za pomocą aplikacji mobilnej IC Mobile Navigator, a także w kasach lub biletomatach. Informacja dla pasażerów o nowym rozkładzie Więcej informacji na temat rozkładu oraz ofert PKP Intercity można znaleźć na stronie intercity.pl oraz dzwoniąc pod numer infolinii 703 200 200.

 

Skrócony rozkład jazdy TLK Połoniny obowiązujący od 10 grudnia (codziennie)

 

Przemyśl – Warszawa

Warszawa – Przemyśl

 

Przemyśl Gł.

8:40

Warszawa Wschodnia

13:44

Ostrowiec Św.

11:46

Ostrowiec Św

17:07

Radom

12:52

Sandomierz

18:01

Warszawa Centralna

14:50

Leżajsk

19:18

Warszawa Wschodnia

15:01

Przemyśl Gł.

20.30