wtorek, Sierpień 14Ostrowiec Świętokrzyski w sieci

Nielegalna uprawa zlikwidowana

109-85606

Policjanci z Wydziału Kryminalnego z ostrowieckiej komendy zatrzymali 41–latka podejrzewanego o uprawę konopi indyjskich w znacznej ilości oraz posiadanie narkotyków. Mężczyzna w swoim mieszkaniu posiadał ponad 6 gramów marihuany. Nielegalną uprawę konopi prowadził w doniczkach oraz plastikowych pojemnikach, które trzymał w mieszkaniu oraz na balkonie. Za te przestępstwa ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje karę do 8 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj popołudniu ostrowieccy kryminalni zapukali do mieszkania 41–letniego mieszkańca Ostrowca Świętokrzyskiego. Z ich wcześniejszych informacji wynikało, iż mężczyzna może posiadać narkotyki. Przypuszczenia funkcjonariuszy okazały się trafne. W trakcie przeszukania ujawnili 27 krzaków konopi indyjskich uprawianych w doniczkach i plastikowych pojemnikach, których część znajdowała się w mieszkaniu, a część na balkonie, ponad 6 gramów suszu roślinnego, wstępnie zidentyfikowanego jako marihuana. Dodatkowo ujawnili lampę do nagrzewania, dwie kruszarki, wagę elektroniczną oraz 123 nasiona konopi indyjskich.  Ujawnione narkotyki, rośliny, nasiona oraz sprzęt służący do uprawy zostały zabezpieczone, a ich 41–letni właściciel zatrzymany.

Mężczyzna usłyszał dzisiaj zarzuty uprawy znacznej ilości narkotyków oraz posiadania środków odurzających. Za te przestępstwa grozi mu teraz kara pozbawienia wolności do lat 8.

źródło: policja.pl