poniedziałek, Czerwiec 25Ostrowiec Świętokrzyski w sieci

Kradły w galerii

Ostrowieccy policjanci zatrzymali dwie kobiety w wieku 25 i 29 lat podejrzewane o kradzież różnego rodzaju artykułów na szkodę sklepu w galerii handlowej. Kobiety zostały ujęte przez pracowników ochrony, w momencie kiedy próbowały wynieść skradzione artykuły o wartości ponad 970 złotych. Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj wieczorem ostrowieccy policjanci zostali wezwani na interwencję do ostrowieckiej galerii handlowej. Na miejscu zastali pracowników ochrony oraz dwie kobiety w wieku 25 i 29 lat, które chwilę wcześniej zostały ujęte na gorącym uczynku usiłowania kradzieży. Z relacji pracowników ochrony i monitoringu sklepowego wynika, iż kobiety zapłaciły tylko za część artykułów, a pozostałe rzeczy za które nie zapłaciły próbowały wynieść w osobnej torbie. Wtedy przy próbie opuszczenia sklepu zostały ujęte przez ochronę. Okazało się, że wśród skradzionego towaru były artykuły gospodarstwa domowego, spożywcze i chemiczne o łącznej wartości ponad 970 złotych.

Kobiety zostały zatrzymane  a skradzione towary w większości wróciły na sklepowe półki. Dzisiaj 25 i 29 latka usłyszały zarzuty. Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: policja.pl