środa, Sierpień 15Ostrowiec Świętokrzyski w sieci

Kolizja na parkingu, sprawca pod wpływem alkoholu

Ostrowieccy policjanci podjęli w sobotę interwencję wobec 41 – latka, który spowodował kolizję drogową będąc w stanie nietrzeźwości. Mający blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie kierowca forda uderzył w osobowe audi na osiedlowym parkingu. Teraz odpowie przed sądem za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz za spowodowanie kolizji drogowej.

W minioną sobotę tuż przed północą dyżurny ostrowieckiej komendy otrzymał zgłoszenie, iż  na parkingu na jednym z osiedli doszło do kolizji drogowej. Przybyli na miejsce policjanci  ustalili, że 41- letni mężczyzna, kierujący samochodem osobowym marki Ford jadąc przez parking uderzył nagle w jadący z naprzeciwka samochód marki Audi, którym kierowała 27 – latka. Kobieta i pasażer jej auta  od razu w rozmowie ze sprawcą kolizji wyczuli od niego woń alkoholu. Funkcjonariusze przebadali sprawcę zdarzenia alkomatem i okazało się, że miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości 41- latkowi grozi teraz kara do 2 lat pozbawienia wolności. Odpowie także za spowodowanie kolizji drogowej.

źródło: policja.pl