poniedziałek, Luty 19Ostrowiec Świętokrzyski w sieci

Chciał wysuszyć samochód po myciu – grozi mu 2 lata

myjnia

Policjanci z ostrowieckiej drogówki zatrzymali 33 – latka, który kierując w stanie nietrzeźwości przekroczył prędkość w terenie zabudowanym o 74 km/h. Badanie alkomatem wykazało 1,8 promila alkoholu w jego organizmie. Mężczyźnie za to przestępstwo grozi teraz kara do 2 lat pozbawienia wolności. Zostanie również ukarany za przekroczenie dopuszczalnej prędkości .

W minioną sobotę około godz. 19.00 policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego ostrowieckiej komendy na ulicy Samsonowicza zatrzymali do kontroli osobowego Mercedesa, którym kierował 33 – letni mieszkaniec miasta. Powodem zatrzymania było przekroczenie przez niego dozwolonej prędkości o 74 km/h. Okazało się, że mężczyzna był nietrzeźwy. Miał 1,8 promila alkoholu w organizmie. Swoją brawurową jazdę tłumaczył policjantom, tym że przed chwilą umył samochód i chciał go w ten sposób szybko wysuszyć.

Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności. Odpowie również za przekroczenie dozwolonej prędkości.

źródło: policja.pl