wtorek, Sierpień 14Ostrowiec Świętokrzyski w sieci

67-latka straciła ponad 26 tysięcy

nie daj się nabrać

Kolejny po raz apelujemy do mieszkańców naszego województwa o zachowanie ostrożności i rozwagi w związku z pojawiającymi się przypadkami oszustw na szkodę osób starszych. Sprawcy nie mając żadnych skrupułów wykorzystują ufność seniorów okradają ich z oszczędności, często całego życia. Kolejny taki przypadek miał miejsce wczoraj w Ostrowcu Świętokrzyskim, gdzie 67 – latka przekazała oszustom pieniądze w kwocie 26 000 złotych oraz 50 funtów brytyjskich. Kobieta podczas rozmów ze sprawcami była przekonana, że pomaga w tzw. „załatwieniu sprawy” synowi, który miał być sprawcą wypadku drogowego.

Wczoraj około południa do 67 – latki z Ostrowca Świętokrzyskiego zadzwonił mężczyzna, który w taki sposób prowadził z nią rozmowę, iż uwierzyła, że rozmawia z synem. Poinformował ją, że spowodował wypadek drogowy i aby „załatwić sprawę” na Policji musi zapłacić większą sumę pieniędzy. Dla uwiarygodnienia oszustwa mężczyzna przekazał słuchawkę kobiecie, która przedstawiła się jako policjantka i potwierdziła opowiadaną chwilę wcześniej historię. Pokrzywdzona wypłaciła z banku pieniądze i przekazała oszustom 26 000 złotych i 50 funtów brytyjskich. Po odbiór pieniędzy zgłosił się nieznany jej mężczyzna, który rzekomo miał przekazać gotówkę jej synowi. Kiedy kobieta zorientowała się, iż padła ofiara oszustów było już za późno. Tego samego dnia prawdopodobnie ci sami sprawcy dzwonili jeszcze do trojga innych mieszkańców Ostrowcu Świętokrzyskiego w starszym wieku i próbowali dokonać oszustw tą samą metodą. W tych przypadkach osoby, do których dzwoniono od razu zorientowały się, że mają do czynienia z oszustami i do popełnienia przestępstw nie doszło.

Apelujemy o ostrożność i zdrowy rozsądek w kontaktach z nieznajomymi osobami. Oszuści niestety wykorzystują najczęściej zaufanie, chęć pomocy, litość oraz „dobre serce” starszych osób.

Pamiętajmy!

Policjanci nigdy nie proszą o przekazywanie im gotówki, czy też wartościowych rzeczy.

Drogi mieszkańcu!

Jeżeli odbierzesz podobny telefon, bądź pewny, że to próba oszustwa.

Pamiętaj!

Nigdy nie oddawaj obcym osobom jakichkolwiek pieniędzy i cennych rzeczy!

W przypadku jakichkolwiek podejrzeń powiadamiajmy o tym fakcie Policję, osobiście bądź telefonicznie.

źródło: policja.pl