wtorek, Sierpień 14Ostrowiec Świętokrzyski w sieci

29-latek z listą zarzutów

Ostrowieccy policjanci zatrzymali 29 – latka, podejrzanego o dokonanie szeregu przestępstw. Mężczyzna usłyszał już zarzuty usiłowania oszustwa metodą na policjanta na szkodę 94- latka. Podejrzany jest on również o wprowadzenia do obiegu fałszywego banknotu o nominale 200 Euro, a także o usiłowanie wprowadzenia do obiegu takiego samego banknotu oraz kradzieży telefonu komórkowego, karty bankomatowej, dowodu osobistego i pieniędzy w kwocie 700 złotych na szkodę swojego znajomego. Teraz zostanie doprowadzony do Prokuratury z wnioskiem o zastosowanie wobec niego środków zapobiegawczych. Za przestępstwa, których się dopuścił grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W minioną środę wieczorem ostrowieccy policjanci zatrzymali 29 – letniego ostrowczanina, którego podejrzewali o dokonanie szeregu przestępstw. Funkcjonariusze ustalili, iż w dniu 1 marca bieżącego roku próbował on oszukać 94 – latka podając się za policjanta. Zadzwonił wtedy do seniora i poinformował go, iż jego córka wpadła w kłopoty, a na „załatwienie” sprawy potrzebne są pieniądze w kwocie 1000 złotych. Pokrzywdzony w efekcie zorientował się, że to nie jest to prawdziwy policjant i do oszustwa nie doszło.

Dodatkowo funkcjonariusze ustalili, iż 2 lutego w jednym z marketów wprowadził on do obiegu fałszywy banknot o nominale 200 Euro. Wtedy zapłacił tym banknotem za chipsy, po czym odebrał resztę i oddalił się. Taki sam „przekręt” próbował zrobić następnego dnia, lecz pracownicy sklepu zorientowali się, że banknot jest fałszywy. Policjanci ustalili, że 29 – latek w dniu 12 lutego podczas wspólnego spożywania alkoholu w mieszkaniu swojego znajomego wykorzystał jego chwilową nieuwagę i skradł należący do właściciela mieszkania telefon komórkowy, dowód osobisty, kartę bankomatową oraz pieniądze w kwocie 700 złotych. Śledczy przedstawili już zarzuty zatrzymanemu dokonania tych przestępstw. W najbliższym czasie zostanie doprowadzony do Prokuratury z wnioskiem o zastosowanie wobec niego środków zapobiegawczych. Za te przestępstwa grozi mu teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności.