środa, Sierpień 15Ostrowiec Świętokrzyski w sieci

Tragedia w Okole

W niedzielę wieczorem w Okole, w powiecie ostrowieckim doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. 35 – letnia kobieta najechała swoim samochodem na leżącego na jezdni 56 – latka. Na skutek odniesionych obrażeń mężczyzna zmarł na miejscu zdarzenia. Po raz kolejny policjanci apelują o ostrożność na drogach!

W minioną niedzielę wieczorem ostrowieccy policjanci zostali wezwani na miejsce wypadku drogowego, do którego doszło w miejscowości Okół, w powiecie ostrowieckim.  Ze wstępnych ustaleń wynika, że 35 – letnia kobieta, kierująca samochodem osobowym marki Renault na nieoświetlonym odcinku drogi najechała na prawdopodobnie leżącego już na jezdni 56- latka. Przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon mężczyzny.

Policjanci po raz kolejny apelują o rozwagę na drodze.

Zimowa aura, trudne warunki pogodowe i wcześnie zapadający zmrok powodują, że jazda samochodem powinna być dostosowana do warunków atmosferycznych. Nagłe opady śniegu czy marznącego deszczu powodują, że jezdnia staje się mokra i śliska. Dla kierowców oznacza to wzmożoną czujność, zachowanie właściwych odstępów i jazdę z dozwoloną prędkością.  Przestrzeganie zasad bezpieczeństwa na drodze dotyczy także pieszych, którzy są niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego.
Przypominamy!

1. Bądź widoczny dla innych na drodze, szczególnie po zmroku, gdy idziesz poboczem lub znajdujesz się na jezdni.

2. Staraj się poruszać chodnikami odśnieżonymi, posypanymi.

3. Unikaj wieczornych spacerów. Jeśli już musisz poruszać się nocą to omijaj ciemne zaułki, przejścia podziemne, nieoświetlone parki czy dzielnice szczególnie niebezpieczne. Nie mając samochodu lub towarzystwa dobrych znajomych skorzystaj lepiej z taksówki, a poruszając się pieszo wybieraj drogi ruchliwe i dobrze oświetlone.

4. Unikaj pobytu na ulicy czy spacerów po spożyciu alkoholu, zwłaszcza w dużej ilości. Nie dopuść do zaśnięcia na mrozie i nie narażaj się na potrącenie przez samochód.

źródło: policja.pl