wtorek, Sierpień 14Ostrowiec Świętokrzyski w sieci

Szczęśliwy finał poszukiwań 33-latka

Wczoraj blisko 50 policjantów i strażaków brało udział w poszukiwaniach zaginionego 33–letniego mieszkańca gminy Bałtów. Dzięki zaangażowaniu i profesjonalizmie mundurowych mężczyzna został odnaleziony, a jego życiu nic już nie zagraża.

Wczoraj w godzinach południowych dyżurny ostrowieckiej komendy otrzymał zgłoszenie od mieszkanki gminy Bałtów o zaginięciu jej 33- letniego syna. Z przekazanych informacji wynikło, że mężczyzna nie jest zdolny do samodzielnej egzystencji, wobec powyższego niezwłocznie na miejsce zostali skierowani policjanci wraz z przewodnikiem psa służbowego. W działaniach poszukiwawczych uczestniczyło kilkudziesięciu policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim oraz Oddziału Prewencji Policji w Kielcach. Stróżów prawa czynnie wspierali również strażacy ochotnicy. Podczas prowadzonych działań funkcjonariusze ustalili, iż mężczyzna był widziany w miejscowości Tarłów. Od razu we wskazany rejon udali się mundurowi. Po godzinie 18.00 podjęte czynności przyniosły zamierzony efekt. Stróże prawa odnaleźli 33-latka, który po konsultacji medycznej, cały i zdrowy trafił pod opiekę swojej matki.

Wspólne działania ostrowieckich i kieleckich policjantów wspieranych przez strażaków ochotników zostały zakończone sukcesem.

źródło: policja.pl